FRED JÜSSI. OLEMISE ILU

Toodetud2020
ŽanrDokumentaalfilm
Pikkus62 minutit
RežissöörJaan Tootsen
Osatäitjad
LevitajaTaska Film
PiirangLubatud kõigile
TreilerVaata
Kinos alates17.01.2020

Filmi seansid

LAUPÄEV 08.08.2020 KELL 19:00
NB! Pileti ostmiseks, kliki soovitud seansil.

Lühitutvustus

Fred Jüssi on loodusfilosoof, kes seistes looduse ja kultuuri ristteel on sügavalt läbi tunnetanud inimeseks olemise põhiküsimused. Praeguses maailmas räägitakse nii palju edukusest ja töörabamisest. See film on viljakast mittemidagitegemisest. Laiskuse ja jõudeelu kiituseks. Hümn aeglasele elule.

Tutvustus

Fred Jüssi on loodusfilosoof, kes seistes looduse ja kultuuri ristteel on sügavalt läbi tunnetanud inimeseks olemise põhiküsimused.

Praeguses maailmas räägitakse nii palju edukusest ja töörabamisest. See film on viljakast mittemidagitegemisest. Laiskuse ja jõudeelu kiituseks. Hümn aeglasele elule. Kulgedes mööda looduse salaradu, vaadates tundide kaupa rändavaid pilvi ja vajudes lõkkesuitsu magusasse embusse, jäävad meist kaugele maha linnakära ja majanduskasv. Nagu mõtiskleb loodusfilosoof Fred Jüssi: vahel peab olema laisk ja patune, olles iseendaga.

Režissöör: Jaan Tootsen
Operaator: Joosep Matjus
Montaaž: Katri Rannastu
Helikujundus: Horret Kuus, Fred Jüssi ja Külli Tüli
Helioperaator: Mart Kessel-Otsa
Värvimääraja: Lauri Laasik
Produtsent: Kristian Taska
Tootja: Taska Film

Toetajad: Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Armin Karu, LHV Pank, Viru Filmifond, Tartu Filmifond, Tartu Loomemajanduskeskus, Elisa ja TV3.