BANKSY. LINDPRII KUNSTI TÕUS

Toodetud2020
ŽanrDokumentaalfilm
Pikkus112 minutit
RežissöörElio Espana
OsatäitjadBanksy ., Felix Braun, Claire de Dobay Rifelj, Ben Eine, Will Ellsworth-Jones, Kelly "Risk" Graval, Mark Holgate,
LevitajaBestFilm.eu OÜ
PiirangLubatud kõigile
TreilerVaata
Kinos alates04.09.2020

Filmi seansid

NB! Pileti ostmiseks, kliki soovitud seansil.

Lühitutvustus

Film räägib kuulsaimast ja samas salapärasemaist kunstnikust maailmas. Teda võib pidada ka Inglismaa tuntuimaks tänavahuligaaniks, kes on massidesse toonud uue kunstisuuna – tänavakunsti. Tema tööd on tuttavad kõigile ning need tööd on tihti poliitilised, provotseerivad ja ühiskonnakriitilised.

Tutvustus

Film räägib kuulsaimast ja samas salapärasemaist kunstnikust maailmas. Teda võib pidada ka Inglismaa tuntuimaks tänavahuligaaniks, kes on massidesse toonud uue kunstisuuna – tänavakunsti. Tema tööd on tuttavad kõigile ning need tööd on tihti poliitilised, provotseerivad ja ühiskonnakriitilised. Kõik need teosed ja muud trikitamised on loonud lausa uue revolutsioonilise liikumise. Jutt on loomulikult kunstnikust nimega Banksy. Mehest, kelle nägu pole siiani nähtud.

Filmis kõnelevad kunstnikud, loovtöötajad ja isikud, kes Banksy’iga koos töötavad. Samuti saab näha unikaalseid arhiivikaadreid, kuidas legendaarset tänavakunsti luuakse. Mis koht on tänapäeva maailmas kunstil ja graffitil? Film on laiahaardeline ja käsitleb kõiki neid teemasid.

Banksy üks viimastest töödest on teos pühendatud võitlusele koroonaviirusega, ausutusavaldus meditsiinitöötajatele. Kunstnik kinkis selle Southamptoni haigla töötajatele jättes sinna juurde kirjakese: „Aitäh teile kõige eest, mida te teete“.