ROALD DAHLI "NÕIAD"

Toodetud2020
ŽanrSeiklus, Komöödia, Kogupere
Pikkus101 minutit
RežissöörRobert Zemeckis
OsatäitjadAnne Hathaway, Octavia Spencer, Stanley Tucci, Chris Rick, Jahzir Kadeem Bruno, Codie-Lei Eastick,
LevitajaACME Film OÜ
PiirangPerefilm
TreilerVaata
Kinos alates30.10.2020

Filmi seansid

NB! Pileti ostmiseks, kliki soovitud seansil.

Lühitutvustus

Roald Dahli „Nõiad” on Oscari-võitjast lavastaja Robert Zemeckise (“Forrest Gump”) fantaasiaseiklus, kus peaosades astuvad üles Oscari-võitjad Anne Hathaway (“Hüljatud”, “Oceani 8”) ja Octavia Spencer (“Koduabiline”, “Vee puudutus”), Oscarile kandideerinud Stanley Tucci (“Näljamängude” filmid, “Minu armsad luud”) ja auhinnatud komöödialegend Chris Rick.

Tutvustus

Roald Dahli „Nõiad” on Oscari-võitjast lavastaja Robert Zemeckise (“Forrest Gump”) fantaasiaseiklus, kus peaosades astuvad üles Oscari-võitjad Anne Hathaway (“Hüljatud”, “Oceani 8”) ja Octavia Spencer (“Koduabiline”, “Vee puudutus”), Oscarile kandideerinud Stanley Tucci (“Näljamängude” filmid, “Minu armsad luud”) ja auhinnatud komöödialegend Chris Rick. Filmis mängivad ka uustulnuk Jahzir Kadeem Bruno (telesari “Atlanta”) ja Codie-Lei Eastick.

Tänapäeva vaatajaile mõeldud Zemeckise visuaalselt uuenduslik versioon Dahli armastatud loost on musta huumoriga südamlik lugu orvuks jäänud poisist (Bruno), kes kolib 1967. aastal elama armastava vanaema (Spencer) juurde Demopolise linna Alabama maapiirkonnas. Poiss ja vanaema puutuvad kokku petlikult glamuursete, kuid läbinisti saatanlike nõidadega, seega vanaema pageb noore kangelasega luksuslikku rannakuurorti. Kahjuks satuvad nad sinna samal ajal, kui Suur Ülemnõid (Hathaway) on kõik oma alluvad kõikjalt maailmast kokku kutsunud, et oma kurje plaane ellu viia.

Roald Dahli raamatul põhineva stsenaariumi kirjutasid Guillermo Del Toro, Robert Zemeckis ja Kenya Barris (tulevane “Shaft”). Produtsendid on Zemeckis, Jack Rapke, Guillermo del Toro, Alfonso Cuaron ja Luke Kelly. Tegevprodutsendid on Michael Siegel, Gideon Simeloff, Marianne Jenkins ja Jackie Levine.

Zemeckise meeskonna moodustasid ta sagedased kaastöötajad, nende seas Oscarile kandideerinud operaator Don Burgess (“Forrest Gump”), kunstnik Gary Freeman, monteerija Jeremiah O’Driscoll ning Oscarile kandideerinud kostüümikunstnik Joanna Johnston (“Liitlased”, “Lincoln”).