TŠERNOBÕL

Toodetud2021
ŽanrDraama
Pikkus136 minutit
RežissöörDanila Kozlovsky
OsatäitjadDanila Kozlovsky, Oksana Akinshina, Filipp Avdeev,
LevitajaEstonian Theatrical Distribution OÜ
PiirangAlla 12a mittesoovitatav
TreilerVaata
Kinos alates11.06.2021

Filmi seansid

ESMASPÄEV 14.06.2021 KELL 11:15
TEISIPÄEV 15.06.2021 KELL 15:30
NELJAPÄEV 17.06.2021 KELL 20:00
NB! Pileti ostmiseks, kliki soovitud seansil.

Lühitutvustus

Tšornobõli tuumajaama plahvatusest ja põlengust möödus aprillis 35 aastat.

Tutvustus

Tšornobõli tuumajaama plahvatusest ja põlengust möödus aprillis 35 aastat. Katastrooffilm "Tšernobõl" heidab pilgu koletu kaose keskmes tegutsenud tavalistele inimestele, kelle ennastsalgavus ja ohverdused hoidsid ära veelgi suurema katastroofi, mille tulemusel oleks aastakümneteks muutunud elamiskõlbatuks tsooniks ka suur osa mandri-Euroopast.

Elektrijaama tuletõrjuja Aleksei, insener Valeri ning sõjaväetuuker Boris ei ole kangelased. Nad on mehed, kes teevad oma tööd ning hetkel on selleks põleva reaktori all olevast veehoidlast vee ärajuhtimine. Võimalik enesetapumissioon ei ole kergete killast: korraliku tegevusplaani koostamiseks puudub aeg, koridorid on üle ujutatud, nähtavus pea olematu, lisaks sellele muutub vesi üha kuumemaks. Sellest hoolimata nad lähevad, sest pole kedagi teist.

Filmi lavastajaks ja peaosatäitjaks on vene kino superstaar Danila Kozlovski ("Treener"). Lisaks talle teevad kaasa Filip Avdejev, Oksana Akinšina, Nikolai Kozak, Ravšana Kurkova, Igor Tšernevitš, Pjotr Tereštšenko, Artur Betšastnõi, Andrei Artšakov ja Samvel Tadevosjan.