KUS ON ANNE FRANK

Toodetud2022
ŽanrPerefilm, Animatsioon
Pikkus100 minutit
RežissöörAri Folman
Osatäitjad
LevitajaEstinfilm OÜ
PiirangLubatud kõigile
TreilerVaata
Kinos alates15.04.2022

Filmi seansid

NB! Pileti ostmiseks, kliki soovitud seansil.

Lühitutvustus

Animeeritud fantaasiafilm jälgib Kitty, maailmakuulsa Anne Franki kujuteldava sõbra (kellele ta pühendas oma kuulsa päeviku) teekonda. Ärganud lähitulevikus Anne Franki majas Amsterdamis, alustab särtsakas teismeline Kitty oma rännakut, otsimaks tänapäeva Euroopast üles Anne, keda ta usub endiselt elus olevat.

Tutvustus

FILM ON DUBLEERITUD EESTI KEELDE! Soovitame vanusele 9+

Animeeritud fantaasiafilm jälgib Kitty, maailmakuulsa Anne Franki kujuteldava sõbra (kellele ta pühendas oma kuulsa päeviku) teekonda. Ärganud lähitulevikus Anne Franki majas Amsterdamis, alustab särtsakas teismeline Kitty oma rännakut, otsimaks tänapäeva Euroopast üles Anne, keda ta usub endiselt elus olevat. Kuigi noor neiu on tänapäeva maailmast šokeeritud, puutub ta kokku ka Anne pärandiga.

"Kus on Anne Frank" näitab, et Anne Franki lugu pole ainult minevikust, vaid ka tänapäeva ajaloost. Filmi peamine eesmärk on jõuda noorte vaatajateni, et viia nendeni Anne Franki lugu ning näidata, et ajalugu tuleb mõista, et mitte korrata minevikus tehtud vigu.

"Kus on Anne Frank" esilinastus 2021. aasta Cannes'i filmifestivali võistlusvälises programmis. Filmi idee sündis Anne Franki isa Otto loodud mittetulunudusühingu Anne Frank Fonds Basel poolt ning loodi UNESCO ja paljude teiste organisatsioonide kaasabil.

Filmi režissöör on Ari Folman (The Congress, 2013), kelle animeeritud dokumentaalfilm "Waltz with Bashir" oli 2008. aasta üks hinnatuimaid filme, mis kandideeris ka parima rahvuvahelise filmi Oscarile.