MATMINE

Toodetud2022
ŽanrPõnevik, Sõda
Pikkus95 minutit
RežissöörBen Parker
OsatäitjadTom Felton, Charlotte Vega, Tambet Tuisk, Ester Kuntu, Sten Karpov, Hendrik Toompere Jr.,
LevitajaEstonian Theatrical Distribution OÜ
PiirangAlla 12a keelatud
TreilerVaata
Kinos alates19.11.2022

Filmi seansid

ESMASPÄEV 05.12.2022 KELL 15:30
KOLMAPÄEV 07.12.2022 KELL 21:15
NB! Pileti ostmiseks, kliki soovitud seansil.

Lühitutvustus

Möödunud suvel Eestis filmitud Suurbritannia ajaloolise põnevusfilmi "Matmine" peaosas on Tom Felton ("Harry Potteri" filmid) ja Eesti näitlejatest löövad kaasa Kristjan Üksküla, Tambet Tuisk, Ester Kuntu, Hendrik Toompere juunior ja Sten Karpov. Mai. 1945. Eriülesandega rühm lahkub Berliinist, kaasas koletu saadetis: Adolf Hitleri laip.

Tutvustus

Möödunud suvel Eestis filmitud Suurbritannia ajaloolise põnevusfilmi "Matmine" peaosas on Tom Felton ("Harry Potteri" filmid) ja Eesti näitlejatest löövad kaasa Kristjan Üksküla, Tambet Tuisk, Ester Kuntu, Hendrik Toompere juunior ja Sten Karpov.

Mai. 1945.

Eriülesandega rühm lahkub Berliinist, kaasas koletu saadetis: Adolf Hitleri laip. Algusest peale on selge, et nende teekond saab olema erakordselt ohtuderikas ning et nende missioon on olulisem kui nende elud. Seetõttu peavad sõdurid igal ööl laagrisse jäädes koorma maha matma, et ka nende endi surma korral ei langeks see vaenlaste kätte.

Kõhe põnevusfilm "Matmine" võeti üles Eestis, siit on ka suurem osa filmi kaadritagustest jõududest. "Omasid" saab näha ka ekraanil. Osades Tom Felton (Harry Potteri saaga), Charlotte Vega ("American Assassin"), Harriet Walter ("Mõistus ja tunded"), Tambet Tuisk ("Reetur"), Ester Kuntu ("Tõde ja õigus"), Sten Karpov ("Asjad, millest me ei räägi"), Barry Ward ("The Fall"), Bill Milner ("Son of Rambow"), Kristjan Üksküla ("1944") ja Hendrik Toompere Jr. ("Seenelkäik"). Filmi lavastajaks ja stsenaristiks on Ben Parker ("The Chamber").

Filmi võttis üles operaator Rein Kotov ("Kalev", "Tõde ja õigus", "1944"), kunstnikutöö Jaagup Roomet ("O2", "November"), kostüümid Pille Küngas ("Erna sõjas", "Apteeker Melchior"), grimm Kaire Hendrikson ("Viimased").