JUMALAMAA

Toodetud2023
ŽanrDraama
Pikkus143 minutit
RežissöörHlynur Palmason
OsatäitjadElliott Crosset Hove, Ingvar E. Sigurdsson,
LevitajaEstinfilm OÜ
PiirangAlla 12a mittesoovitatav
TreilerVaata
Kinos alates20.01.2023

Filmi seansid

NB! Pileti ostmiseks, kliki soovitud seansil.

Lühitutvustus

Kui 19. sajandi lõpus saadetakse noor Taani preester Lucas väiksesse isoleeritud Islandi kogukonda ülesandega ehitada sinna kirik, peab ta rinda pistma nii karmi keskkonna kui enda eelarvamustega. Esimesest saarele astumise hetkest on ilmselge, et mees ei ole ülesande täitmiseks õige inimene.

Tutvustus

Kui 19. sajandi lõpus saadetakse noor Taani preester Lucas väiksesse isoleeritud Islandi kogukonda ülesandega ehitada sinna kirik, peab ta rinda pistma nii karmi keskkonna kui enda eelarvamustega.

Esimesest saarele astumise hetkest on ilmselge, et mees ei ole ülesande täitmiseks õige inimene. Kogenematu ja naeruväärselt uhke Lucas on paranoiline ja usub, et kõik kohalikud räägivad teda halvustavalt taga. Suurimaks probleemiks osutub noore preestri jaoks aga tema giid Ragnar, kes tunneb end karmis looduses nagu kodus. Nende suhe areneb pikkamööda järjest teravamaks ning üha enam põrkuvad kõrgi usumehe ja lihtsa talupoja maailmavaated. Mida rohkem tähelepanu Lucas külale koondab, seda enam kaldub ta kõrvale oma eesmärgist, missioonist ja ka moraalist.