VIIMANE VAHIPOST

Toodetud2023
ŽanrThriller, Ulme
Pikkus112 minutit
RežissöörTanel Toom
OsatäitjadKate Bosworth, Thomas Kretschmann, Lucien Laviscount, Martin McCann,
LevitajaEstonian Theatrical Distribution OÜ
PiirangAlla 12a mittesoovitatav
TreilerVaata
Kinos alates17.03.2023

Filmi seansid

ESMASPÄEV 27.03.2023 KELL 18:00
TEISIPÄEV 28.03.2023 KELL 15:15
NELJAPÄEV 30.03.2023 KELL 13:30
NB! Pileti ostmiseks, kliki soovitud seansil.

Lühitutvustus

Filmi tegevus viib meid lähitulevikku, kus inimkonna mõtlematu tegutsemine on kaasa toonud kliimamuutuse ja ookeanide veetase on katastroofiliselt tõusnud. Maailma on jäänud vaid kaks suuremat kontinenti ja järjest tõusva veetaseme eest pagedes on hukka saanud miljardid inimesed.

Tutvustus

Filmi tegevus viib meid lähitulevikku, kus inimkonna mõtlematu tegutsemine on kaasa toonud kliimamuutuse ja ookeanide veetase on katastroofiliselt tõusnud. Maailma on jäänud vaid kaks suuremat kontinenti ja järjest tõusva veetaseme eest pagedes on hukka saanud miljardid inimesed. Kahe kontinendi vahele merre on rajatud vahipost, mis peaks hoiatama maismaad vaenlase pealetungi eest. Vahipostil ootavad neli sõdurit oma vahikorra üleandmist, mis oleks pidanud aset leidma juba kolm kuud tagasi. Teadmata, kas nad üldse kunagi koju pääsevad, peavad nad pidevalt otsima kaugusest vaenlast, keda nad siiani kordagi näinud pole. Pinna all kobrutavad pinged pääsevad valla hetkel, mil silmapiirile ilmub salapärane laev... On see vahetus, mida nad pikisilmi oodanud on või midagi sootuks kurjakuulutavamat?

Film on valminud Eesti, Suurbritannia ja Saksamaa koostöös. Filmi peaosades astuvad üles Kate Bosworth („Superman tuleb tagasi“), Thomas Kretschmann („Pianist“), Lucien Laviscount („Emily in Paris“) ja Martin McCann („´71“). Stsenaariumi autoriks on Malachi Smyth, filmi eestipoolseks peaprodutsendiks on Ivo Felt (Allfilm). Filmi levitab Hea Film.