Erkki Evestuse mootorratas Põhjakonn2 Thules!

Kaks põhjakonna

Kunstnik, töeline motoentusiast ning Saaremaa motoklubi Ösel MC asutaja Erkki Evestus töi oma kaherattalise söbra, Põhjakonn2-e meie juurde talvituma. Ja muidugi köigile vaatamiseks, meie enda Põhjakonnale seltsi.

Erkki räägib Põhjakonnast nönda: “Põhjakonna idee pärineb Andrus Kivirähu raamatust “Mees, kes teadis ussisõnu”. Legend räägib,et Põhjakonn magab sügavas soos mõnusat und. Tuleb aga ootamatult vaenlane maale, koguneb sooäärde tuhatkond ussisõnu teadvat inimest ja kõik koos äratavad uinuva koletise. Põhjakonn ronib soost välja ja hävitab vaenlase. Tänapäeval eestlased enam ussisõnu ei oska, sestap otsustasin ta ise sümboolselt tegutsema panna. Nii sündiski Põhjakonn, küll suht lõbusa näoga, aga koledat häält tegev tsikkel.

Põhjakonn number üks oli natuke keerulisem, maalingutega. Müüsin ta lolli peaga maha. Et mitte pikalt juukseid katkuda ja kahetseda, ehitasin paar aastat tagasi veel ühe eluka ehk siis Põhjakonn2, sest midagi paremat hetkel pähe ei tulnud. Skulptuurid olen teinud plastikust, mehaanilise osa pani kokku sõber Rauno firmast SUTUMOTORS.

Mootorratta toorik on pärit USA-st BIG DOG Motorcycles Company-lt. Mootori S&S V2 töömaht on 2,0 liitrit, 6-ne käigukast. Kevadise, 5000km reisi läbi Valgevene ja Ukraina pidas kenasti vastu ja tekitas igal pool huvi ja rõõmu, eriti laste seas.”

Vaata videot siit