CINEMOD: NUUCCHA

Toodetud2022
ŽanrDraama
Pikkus90 minutit
RežissöörVladimir Munkuev
Osatäitjad
LevitajaCinemod
PiirangAlla 12a mittesoovitatav
TreilerVaata
Kinos alates31.07.2022

Filmi seansid

NB! Pileti ostmiseks, kliki soovitud seansil.

Lühitutvustus

Hailaki novellil ja Siberi eksiili kogemusega poola kirjaniku Waclaw Sieroszewski teostel põhinev süžee keerleb vaese jakuudi talupoegade paari Khabdži ja Keremese ümber, kes võitlevad ellujäämise eest Vene impeeriumi kõige kaugemas idanurgas. XIX sajandi lõpp.

Tutvustus

Hailaki novellil ja Siberi eksiili kogemusega poola kirjaniku Waclaw Sieroszewski teostel põhinev süžee keerleb vaese jakuudi talupoegade paari Khabdži ja Keremese ümber, kes võitlevad ellujäämise eest Vene impeeriumi kõige kaugemas idanurgas. XIX sajandi lõpp. Pärast teise vastsündinud lapse surma naasevad nii noormees kui naine kuulekalt oma tegemiste juurde, et veel üks päev üle elada ja valmistuda pikaks ja kurnavaks talveks. Kohalik jakuudi valitseja käsib perekonnal oma majja vastu võtta Vene poliitiline süüdimõistev Konstantin ja hoida teda kuni edasise teatamiseni. Perekonna ja venelasest soovimatu külalise maailmad põrkuvad esimestest päevadest täiesti polaarsete taustade tõttu. Vaatamata majapidamise vastastikusele väljakutsele ümbritseva metsiku looduse vastu, sätib Konstantin aegamööda sisse ja võtab endale majaperemehe koha.Vladimir Munkuev Biograafia:

Režissöör, kirjanik, sündinud 1987. aastal Venemaal Jakutskis. Õppis Arctic State Kultuuri- ja Kunstiinstituudis teatrihoone direktorina. Pärast lõpetamist astus ta Moskva filmikooli auhinnatud vene režissööride Aleksei Popogrebski ja Boriss Hlebnikovi kursusele. Tema esimene täispikk mängufilm Dude (2017) võitis XXI rahvusvahelisel kinematograafiadebüütide festivalil žürii eridiplomi ning pälvis riiklikul jakuudi auhinnal filmikunsti alal parima stsenaariumi ja parima operaatoritöö auhinnad.