LASTE FILMIPÄEVAD: VÄIKE NICOLAS-ENAM ÕNNELIKUM OLLA EI SAAGI

Toodetud2022
ŽanrSeiklus, Perefilm, Animatsioon
Pikkus82 minutit
RežissöörBenjamin Massoubre
Osatäitjad
Levitaja-
PiirangLubatud kõigile
TreilerVaata
Kinos alates15.10.2022

Filmi seansid

NB! Pileti ostmiseks, kliki soovitud seansil.

Lühitutvustus

Kuskil Pariisis Montmartre’i ja Saint-Germain-des-Prés vahel kohtuvad kaks kirjanikku Jean-Jacques Sempé and René Goscinny valge paberilehe kohal, et tuua ellu ulakas ja julge poss – väike Nicolas. Kooliõuel toimuvad poisikeste mängud ja nägelemised, suvelaagrist leitud uued sõbrad teevad Nicolas’ lapsepõlve tõeliselt toredaks.

Tutvustus

Kuskil Pariisis Montmartre’i ja Saint-Germain-des-Prés vahel kohtuvad kaks kirjanikku Jean-Jacques Sempé and René Goscinny valge paberilehe kohal, et tuua ellu ulakas ja julge poss – väike Nicolas.

Kooliõuel toimuvad poisikeste mängud ja nägelemised, suvelaagrist leitud uued sõbrad teevad Nicolas’ lapsepõlve tõeliselt toredaks. Samal ajal kui lugejate ees rulluvad lahti üha uued ja uued Väikese Nicolas’ seiklused, hiilib tegelane oma loojate stuudiosse, küsides neilt lapseliku siirusega tähtsaid küsimusi. Sempé ja Goscinny meenutavad oma sõpruse lugu, vaatavad tagasi karjäärile ja endi unistusi ja lootust täis lapsepõlvele.

Filmi lugu algab 1955. aastal, mil Nicolas oli tegelasena alles sündimas ning Goscinny ja Sempé alles üritasid oma ideed maailmale maha müüa. Mida rohkem Nicolas tegelasena välja joonistub, seda rohkem näeme ka tema raamatuseiklusi ning ka seda, kuidas ta astub raamatulehekülgedelt välja päris maailma, sest tema on oma loojate ja maailma suurim staar.

"Väike Nicolas: enam õnnelikum olla ei saagi" on väga kaunis, tohutult südantsoojendav ja unikaalse animatsioonistiiliga film, mis toob vaatajani ühe armastatud tegelaskuju välja kujunemise loomingulise teekonna läbi loojate kui ka tegelase enda silmade.

René Goscinny ja Jean-Jacques Sempé 1959-1965 ilmunud väikese Nicolas’ lood on osaliselt ka eesti keeles raamatuna ilmunud ning on arvatud mitmete koolide poolt 4. klasside soovitusliku kirjanduse hulka.