HUVIVÖÖND

Toodetud2024
ŽanrAjalooline draama
Pikkus105 minutit
RežissöörJonathan Glazer
OsatäitjadSandra Hüller, Christian Friedel, Ralph Herforth, Max Beck, Ralf Zillmann,
LevitajaKP Distribution
PiirangAlla 12a keelatud
TreilerVaata
Kinos alates29.03.2024

Filmi seansid

LAUPÄEV 13.04.2024 KELL 12:45
KOLMAPÄEV 17.04.2024 KELL 21:00
NB! Pileti ostmiseks, kliki soovitud seansil.

Lühitutvustus

5 Oscari nominent: parim film, parim rahvusvaheline film, parim režissöör (Jonathan Glazer), parim heli (Tarn Willers, Johnnie Burn), parim mugandatud stsenaarium (Jonathan Glazer) Inimese võime sulgeda silmad kohutavate sündmuste ees toidab kurjust, milleks oleme võimelised kõik.

Tutvustus

5 Oscari nominent: parim film, parim rahvusvaheline film, parim režissöör (Jonathan Glazer), parim heli (Tarn Willers, Johnnie Burn), parim mugandatud stsenaarium (Jonathan Glazer)

Inimese võime sulgeda silmad kohutavate sündmuste ees toidab kurjust, milleks oleme võimelised kõik.

Inglise stsenarist ja režissöör Jonathan Glazer („Naha all“) on ammutanud oma holokaustifilmi „Huvivööndi“ puhul ainest tänavu kevadel lahkunud kaasmaalase Martin Amise romaanist „The Zone of Interest“, mille keskmesse on Glazer toonud Auschwitzi surmalaagris komandandiks olnud Rudolf Hössi perekonna idüllilise igapäevaelu unelmate kodus, mis on ehitatud otse laagri müüri äärde. Glazer juhib kõhedust tekitaval kombel tähelepanu sellele, et kõiki toonaseid õudusi panid toime tavalised inimesed. (PÖFF)

„Huvivöönd“ esilinastus tänavusel Cannes’i filmifestivalil ja võitis seal nii peapreemia kui ka FIPRESCI filmikriitikute auhinna. Film kuulus PÖFFi Screen International kriitikute valiku programmi ning on Ühendkuningriigi kandidaat parima mitteinglisekeelse filmi Oscarile.