! Naised Kinos #5: MARIA MONTESSORI

Toodetud2024
ŽanrDraama, Eluloofilm
Pikkus100 minutit
RežissöörLéa Todorov
OsatäitjadJasmine Trinca, Leïla Bekhti, Pietro Ragusa, Emily Di Ronza,
LevitajaBestFilm.eu OÜ
PiirangAlla 12a mittesoovitatav
TreilerVaata
Kinos alates29.03.2024

Filmi seansid

NB! Pileti ostmiseks, kliki soovitud seansil.

Lühitutvustus

Hingeliigutav draama „Maria Montessori“ räägib erakordsest naisest, kes muutis ajalugu. Maria Montessori (1870 – 1952) oli itaalia arst ja pedagoog, kes on meile praegu tuntud eelkõige Montessori pedagoogika väljatöötajana. Aasta 1900. Kurtisaan Lili põgeneb Pariisist Rooma, et varjata oma õpiraskustega tütart.

Tutvustus

Hingeliigutav draama „Maria Montessori“ räägib erakordsest naisest, kes muutis ajalugu. Maria Montessori (1870 – 1952) oli itaalia arst ja pedagoog, kes on meile praegu tuntud eelkõige Montessori pedagoogika väljatöötajana.

Aasta 1900. Kurtisaan Lili põgeneb Pariisist Rooma, et varjata oma õpiraskustega tütart. Itaalias kohtub ta Maria Montessoriga, kes on pioneer uue õpetamismeetodi väljatöötamisel ja on nõus Lili tütre oma hoole alla võtma. Toetades, õpetades ja ravides võõraid lapsi, peab Maria samal ajal elama eemal oma bioloogilisest pojast. Kuidas tulla igapäevaselt toime isikliku süütundega ja võidelda tööalaselt meestekeskses maailmas, sellest saame aimu filmis „Maria Montessori“.

See on film armastusest, sõprusest, sihikindlusest oma unistuse poole pürgimisel.

_____________________________________________

Filmide sari NAISED KINOS toob esile mitmekülgse valiku filme erinevate eluvaldkondade ettevõtlikest naistest. Iga filmi kaudu sukeldutakse nende inspireerivate naiste ellu, kel on silmapaistvaid saavutusi oma valitud valdkonnas, olgu see siis tehnoloogia, kunst, mood või mõni muu.
Iga kuu esimene kolmapäev toob Thule Kino ekraanile uue filmi.
NAISED KINOS filmisari on ellu kutsutud Thule Kino, EENA (Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon) Saaremaa Klubi ja naistele suunatud NOM Festivali poolt.