Ekspositsioonid

PYTHEASE TEEKOND SAAREMAALE

Kes oli Pytheas ja kuidas ta Saaremaale jõudis?

Kreeka linnast Massalia`st pärit geograafil ja astronoomil Phytease südamesooviks oli näha, mis elu elatakse Euroopa põhja serval. Kas maa on tõesti lapik ja ettevaatamatuse tõttu võib üle maailma ääre kukkuda? Või idee, et see on siiski ümmargune ja kõndides ümber maa on võimalik samasse asukohta tagasi jõuda? Soovides avastada maailma äärt jõudis ta Ultima Thule saarele, Saaremaale, jäädes siia aastaks ja õppides nii kohalikku keelt, kombeid ja traditsioone. Kahjuks ei ole säilinud tema teos „Maailmamerest“, mis hävines Aleksandria raamatukogu tulekahjus, et seiklustest osa saada. Aga…

Ekspo saalis igal pool- ja täistunnil näidatakse spetsiaalselt Thule Kojale loodud minifilmide seeriat “Pythease seiklused Thulemaale” (kestvus 25minutit, esimene seanss algab kell 11.30 ja viimane kell 16.30).

 

MÜÜTILINE LOOMAAED

Thule Koda on koduks väga võluvatele müütilistele elukatele eri maadest. Valmistanud Nukufilm. Iga loom on maailmas ainulaadne, igal neist on oma sõnum ja võimed. Külastades näitust erinevatel aegadel, võib juhtuda, et loom on ringi liikunud …

 

KOSTÜÜMID

Fotonurgas on valik temaatilisi kostüüme, milles võib ennast ja oma kaaslasi jäädvustada. Tunne ennast nagu 2000 aastat tagasi.

 

KÕVERPEEGLID

Majas on kuulda pidevat itsitamist ja näha poseerimist naljakate kõverpeeglite taustal. Neid jätkub läbi maja. Kes otsib see leiab.

 

360º PANORAAM KINO

Baltimaade parimas panoraamkinos jookseb pidev videoprogramm. Tunne ennast justkui kusagil mujal.