DocPoint 2024 Kuressaare

DocPoint 2024 jõuab ka Kuressaarde Thule Kinno!
Dokumentaalfilmide festival DocPoint toob ajavahemikul 2. – 3. veebruar Kuressaare vaatajate ette kaks filmi: Ilvesmees ja Ajumaastikud.
 

“𝗜𝗹𝘃𝗲𝘀𝗺𝗲𝗲𝘀”

Film räägib loo Hannust, kes pärast lahutust ja rasket õnnetust elab üksi oma talus Lääne-Soomes. Tema maja ümber on keskkond, kus elab kõikvõimalikke metsloomi, sealhulgas Euraasia ilves, metskass, kes oli kuni viimase ajani peaaegu välja surnud. Kui Hannu leiab tee äärest surnud ilvese, on see nagu kohtumine vana sõbraga – ta mõistab, et lapsepõlves selles piirkonnas elanud ilvesed on tagasi tulnud. Uue jõu ja eluhimuga täidetud Hannu seab üles rajakaamerad üle kogu oma maa. Peagi salvestavad 23 kaamerat kõike, põtradest hiirteni. Hannu hakkab ilveseid isiklikult tundma õppima, järgides nende harjumusi ja elupaiku, suhteid ja isiksuslikke iseärasusi. Ilvese vaim imbub Hannu maailma aina sügavamale, kuni ta leiab end ühena nendest.
 
Pileti leiad siit
 
“𝗔𝗷𝘂𝗺𝗮𝗮𝘀𝘁𝗶𝗸𝘂𝗱”
Raske on leida maamunal paika, kuhu 81-aastase Werner Herzogi jalg poleks astunud. Ta on alati püüdnud inimeksistentsi müsteeriume lahti hammustada, sestap on loomulik ka tema pöördumine inimesele kõige lähema, ent samas endiselt kõige mõistatuslikuma paiga poole, milleks on aju. Herzogi inimmõistust hoomata püüdev filmirännak koosneb kohtumistest maailma tippu kuuluvate neuroteadlaste ja tehisintellekti loojatega. Ilmselt ainult Herzog suudab niivõrd sundimatult ja vaimukalt vestelda näiteks hommikusel pargipingil neurobioloogia professori Cor Bargmani ja Nobeli preemia laureaadi molekulaarbioloogi Axel Richardiga või IBMi uurimisdirektori Dario Giliga kvantarvuti ehitamise juures.
 
Pileti leiad siit