Kontsert – Prantsuse Jazz

Trio Sclavis – Pifarély- Courtois Prantsuse džässi suurmeistrid neljapäeval, 13.oktoobril kell 19.00 Thule Kojas

Kontserdisari „ECM live“

Louis Sclavis (klarnet)
Dominique Pifarély (viiul)
Vincent Courtois (tšello)

Pea 35 aastat kestnud koostööst hoolimata suudavad trio veteranidest liikmed nii teineteist kui ka publikut uue kooslusena üllatada.

Prantsuse džässi vanameistrite Louis Sclavise, Dominique Pifarély ja Vincent Courtois’ kontserdil tuleb ettekandele nende ühise albumi „Asian Fields Variations“ muusika. Trio salvestas albumi septembris 2016 Lõuna-Prantsusmaal Pernes-les-Fontaines’is Studios La Buissone’is. Samas stuudios on salvestatud ka sarja „ECM live“ kunstilise juhi Kristjan Randalu plaat „Absence“.

Plaadifirma ECM juhi Manfred Eicheri produtseeritud album „Asian Fields Variations“ on võluv, kapriisne ja salapärane originaalkompositsioonide kogu, milles sulavad ühtseks hõljuvaks helipaletiks džäss-, kammer-, klassikaline ja maailmamuusika.

Sellel albumil ilmneb kohe tohutu kamraadlikkus ja esitatavale muusikale omane kaasasündinud lüürilisus.

Sclavise klarnetid liiguvad üle nende loomuliku ulatuse, alates kõrgetest nootidest kuni bassklarneti vahemiku lõpuni, pakkudes tugevat tuge oma kolleegidele või kasutades ainulaadset tooni pillidel, et keerutada meloodilisi jooni keelpillide kohal.

Vincent Courtois ‘tšello on selles vormis suurepärane vara, kui mängitakse pea- või kontrameloodia liini, nagu on kuulda lõpul “La Carrière”, mis võib olla selle silmapaistva albumi ilusaim lugu.

Pifarélyi viiul on sageli nagu „ekslik laps”, ettearvamatud meloodilised kritseldused, mis ilmuvad kõige vähem oodatud ja dissonantse sõnastuse korral, ning täiustatud tehnikate kasutamine üheaegselt ridade loomiseks. Samas võivad olla vapustavalt keerulised või ühe noodiga read, mis ületavad traditsioonilise klassikalise tooni või noodistuse, mis on täis sündmusi ja üllatusi.

Täispilet10€
Pensionär 8€
Õpilane/üliõpilane 4€

Pääsmed müügil Kuressaare kultuurikeskuse kassas, PILETILEVIs ja tund enne algust kohapeal.

Eelkooliealistele lastele (kuni 6 aastat) on sissepääs tasuta juhul, kui istuvad saatja süles.

Valitsuse nõudel on igal täisealisel kontserdikülastajal kohustus esitada tõend vaktsineerimiskuuri läbimise, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta.