Thule Kontsert 29.01.2021 – KADRI VOORAND 3D

Kadri Voorand 3D

29. jaanuari õhtu viib teid muusikalisele rännakule Kadri Voorand koos Mihkel Mälgandi ja Ahto Abneriga, kelle esituses kuuleb originaalloomingut häälele, bassile, klaverile ja trummidele. Ruumi jagub improvisatsioonile, mida ehivad õhulised elektroonilised efektid ja hingestatud poeesia. Stiililisi piire endale ei seata, kokku sulatatakse popi, folgi, jazzi ja isegi roki elemente. Esile tõusevad emotsioon ja omapärased tekstid.

Särav Kadri Voorand on mitmekülgne vokalist, pianist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud palju heakskiitu nii kodu- kui ka välismaal. Tema looming võib pealtnäha viia ühest äärmusest teise. Ta on soleerinud paljude muusikutega nii Eestis kui ka välismaal ning produtseerinud seitse albumit, millest nelja on tunnustatud Eesti Muusikaauhindadel, sh kuulutati maineka Saksamaa plaadifirma ACT poolt väljaantud “In Duo with Mihkel Mälgand” aasta jazzalbumiks 2020. Kontsertreisid on teda viinud esinema festivalidele üle maailma, sh Pori Jazz, Jazz Baltica, EFG London Jazz Festival, Cheltenham Jazz Festival, Tampere Jazz Happening, Bejing Nine Gates Jazz Festival jt. 2020. aastal kuulutati Voorand ERRi poolt Aasta Muusikuks ning 2019. a pälvis ta Presidendi Noore Kultuuritegija Preemia. 2017 pärjati ta Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti tiitliga.

Sel kontserdil astub Voorand üles koos Mihkel Mälgandi ja Ahto Abneriga. Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid bassiste Eestis, kes on teinud koostööd staaridega üle maailma ning kelle kontserdikalender on tihe nii kodu- kui välismaal. Mälgand pälvis silmapaistva loomingulise tegevuse eest aastal 2019 Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. Ahto Abner on üks muusikaliselt aktiivsemaid trummareid Eestis, kes on samuti teinud koostööd kõige silmapaistvamate muusikutega rahvusvahelisel tasemel. Nii on ta kaasa teinud ja tegev mitmetes pop- ja jazzprojektides, sh MiaMee, Ewert Sundja, Eda-Ines Etti, Siiri Sisask jt. Ta on käinud kontserditurneedel Norras, Islandil, Rumeenias, Lätis ja Venemaal.

Kontsert toimub Thule Koja Pythease ekspositsioonisaalis 29. jaanuaril

Pileti hind 15 eurot

Pileti saab osta SIIT